Képzéseink

BEISKOLÁZÁSI TÁJÉKOZTATÓ

I. 2017/18-es tanévben indult képzéseink!
 

Gimnázium:

Gimnáziumi osztály

Felvett

Tagozatkód

Évfolyamok száma

Osztályok jellemzői

Osztály

9.c

4

kerettantervre épülő általános tantervű

1

23

 7.a

6

kerettantervre épülő általános tantervű

1

13

 

Szakgimnázium:

Szakgimnáziumi osztály

Felvett

Tagozatkód

Évfolyamok száma

Osztályok jellemzői

Osztály

 9.b

4

kerettantervre épülő helyi tantervű (közgazdasági szakmacsoport) (kifutó)

1

26

II. 2018/19-es tanévben indítandó képzéseink 

Kedves Végzős Diákok! Tisztelt Szülők!

A Miskolci Szakképzési Centrum Mezőcsáti Gimnáziuma és Szakképző Iskolája színvonalas oktatás és a gyermekközpontú nevelés szellemében kíván az iskolahasználók - városunk, szűkebb és tágabb régiónk diákjai és szüleik - szolgálatára állni.

Az érettségiig két különböző osztálytípusban, ezeken belül is sokféle többlettanulási lehetőséggel juthatnak el tanulóink. A 11-12. évfolyamon emelt szintű érettségire felkészítő kurzusokat szervezünk diákjaink felsőfokú tanulmányainak segítésére. Az érettségi után kínálunk a diákjainknak szakképzési lehetőséget is.

 

Gimnázium:

Gimnáziumi osztály

Felvehető

Tagozatkód

Évfolyamok száma

Osztályok jellemzői

Osztály

501

4

kerettantervre épülő általános tantervű

1

32

 502

6

kerettantervre épülő általános tantervű

1

24

A négyosztályos képzés elsődleges célja az érettségi bizonyítvány megszerzése. Természetesen az érdeklődésnek és a továbbtanulási igényeknek megfelelően indítunk emelt szintű érettségi vizsgára felkészítő csoportokat is. Az osztályban oktatott idegen nyelvek: angol, német (kezdő vagy haladó csoportban a felvételt követő szintfelmérő eredményétől függően). Felvételi vizsga nincs. A felvétel a tanulmányi eredmények és elbeszélgetés alapján történik. Az előző évben felvettek tanulmányi átlaga 3,4 volt.
A hatosztályos képzés elsődleges célja a tehetséggondozás és a továbbtanulásra való felkészítés. Felvételi vizsga nincs. A felvétel a tanulmányi eredmények és elbeszélgetés alapján történik.

Szakgimnázium:

Szakgimnáziumi osztály

Felvehető

Tagozatkód

Évfolyamok száma

Osztályok jellemzői

Osztály

504

4

kerettantervre épülő helyi tantervű (mezőgazdasági szakmacsoport)

1

24

A tanórák keretében a tanulók megismerkedhetnek a korszerű számítástechnikai eszközökkel, elsajátíthatják a majdani munkavégzésükhöz szükséges számítógépes programok kezelését, jól felszerelt, modern tanirodánkban, életszerű körülmények között begyakorolhatják azok alkalmazását, továbbá megtanulhatják a korszerű irodatechnikai berendezések használatát is. Megfelelően magas óraszámban oktatjuk a kötelező és választott tantárgyakat a 11-12. évfolyamon a kétszintű érettségi sikere érdekében. Az érdeklődésnek és a továbbtanulási igényeknek megfelelően indítunk emelt szintű érettségi vizsgára felkészítő csoportokat is. Felvételi vizsga nincs. A felvétel a tanulmányi eredmények és elbeszélgetés alapján történik. Az előző évben felvettek tanulmányi átlaga 3,4 volt.

Szakképzés:

A fenti osztályokban végző tanulók az érettségi vizsga után intézményünkben az alábbi szakképesítést választhatják:

OKJ szám

Tervezett szakképesítés megnevezése

Képzés ideje

Felvehetők száma

54 344 01

Pénzügyi-számviteli ügyintéző

1-2 év

24

54 621 02

Mezőgazdasági technikus

1-2 év

24

Szakközépiskolai képzés:

OKJ szám

Tervezett szakképesítés megnevezése

Képzés ideje

Felvehetők száma

34 521 06

Hegesztő

3 év

24

34 541 05

Pék

3 év

24

34 762 01

Szociális gondozó és ápoló

3 év

24

További lehetőségek:

Az iskola felszereltsége (külön számítógépterem a gimnazisták, a szakképzés és a nyelvoktatás részére; korszerű nyelvi laborok az emelt szintű idegennyelv-oktatáshoz) a régióban kiemelkedőnek mondható.

Biztosítjuk a diákok számára az Internethez és számítógéphez férés lehetőségét a délutáni Internet Klub keretein belül.

"A Mezőcsáti Középiskolásokért" Alapítvány a Miskolci Szakképzési Centrum Mezőcsáti Gimnáziuma és Szakképző Iskola diákjainak tanulásához nyújt támogatást. Feladatának tekinti a hátrányos helyzetű tehetséges tanulók segítését, esélyegyenlőségük biztosítását. Éppen ezért évente kiírt pályázataival jutalmazza az iskola kitűnő tanulóit. A sikeres és eredményes felvételizést segíti az alapítvány kuratóriuma azzal, hogy a középfokú C típusú nyelvvizsga-bizonyítványt bemutató diákok költségeihez 10.000.- Ft-tal járul hozzá.

Intézményi adatok:

OM azonosító: 203060

Név: Miskolci Szakképző Centrum Mezőcsáti Gimnáziuma és Szakképző Iskolája

Cím: 3450 Mezőcsát, Kossuth út 12.

Tel./Fax: 06-49-552-065

E-mail:Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Webhely: www.csatigimi.hu

Nyílt nap:

2017 november 21. 900 óra.

A program keretében tájékoztatást adunk képzéseinkről, iskolánk pedagógiai programjáról és bemutatjuk intézményünket az érdeklődő diákoknak és a szülőknek.

Az intézmény valamennyi rendezvényére szeretettel várjuk az érdeklődő általános iskolásokat.

Mezőcsát, 2017.augusztus 1.

Szeretetttel várjuk intézményünkbe!

                                                                                                        Pásztor Éva
                                                                                                            mb. tagintézmény-vezető